Новости22 лип.UKRU

Ферменти проти клітковини: що для кишківника ліпше?

Користь ферментованої їжі підтверджено дослідним шляхом, повідомляє «Популярна механіка».

У Стенфордському університеті довели, що ферментований сегмент у харчуванні позитивно позначається на здоров'ї шлунково-кишкового тракту вже в перші тижні дієти. Такі продукти покращують мікрофлору і знижують біомаркери запалень.

Метою дослідження було порівняння ефективності дієт із ферментованими продуктами та клітковиною. В експерименті взяли участь 36 цілком здорових добровольців. У довільному порядку людей розділили на дві групи і встановили кожній свій план харчування на десять тижнів. За цей час «піддослідні» тричі здавали на аналіз кров та кал: перед експериментом, у процесі та після закінчення.

Група, що харчувалася ферментованою їжею, невдовзі показала стійку тенденцію до зниження кількості запальних білків і, навпаки, позитивну динаміку урізноманітнення мікробного середовища кишківника. Водночас імунні клітини (відразу чотири типи) загальмували власну активність.

За словами авторів дослідження, в іншій групі учасників, що споживали клітковину, подібних змін не відбулося. Виявилося, що рослинним волокнам для урізноманітнення мікрофлори потрібен більш тривалий термін. Отримані лабораторні дані свідчать про те, що високий вміст клітковини у раціоні не так швидко впливає на мікробіоту кишківника, як ферментована їжа.

Висновок дослідниці Еріки Зонненбург: «З оперативним збагаченням мікробних популяцій в організмі клітковина самостійно не впорається».

Liza Banko