Новости5 лист.UKRU

В Україні пропонують скасувати ліцензію та акциз для малих виноробів

Під час проведення круглого столу, в рамках обговорення питання про реформу виноградарства й виноробної галузі, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник заявив про необхідність скасувати ліцензію та акцизний збір для малих виноробних підприємств. Про це повідомили AgroNews.

-mlogmneomr8wtk9hykc.jpg

Серед усіх питань, винесених на обговорення, питання про ліцензію на виробництво є одним із найважливіших для представників галузі. Сьогодні її вартість складає 780 гривень, але більшість виноробів не бачить у ній сенсу.

«Це пережиток радянських часів. Два роки тому оплату за ліцензію у розмірі 500 тисяч гривень прибрали, однак умови введення виробництва в технічну експлуатацію не скасували й не спростили. А це потребує негайної дерегуляції. Те саме стосується й акцизних марок. Навантаження на бюджет вони не несуть, оскільки їхня вартість – кілька копійок, а от наклейка на пляшку коштує 6 гривень. Тобто вона одночасно робить кінцевий продукт дорожчим і знижує естетику зовнішнього вигляду пляшки. Не кажучи вже про складну форму звітності за акциз», – підкреслив Іван.

Також, згідно з нинішніми вимогами, виробляти вино слід виключно з винограду власного виробництва, а це, на думку пана Слободянюка, не правильно.

«В Україні на понад 40 тисяч виноградників не більше 100 крафтових виноробів, із яких ліцензовані два десятки. Через це по всій країні виноградарі змушені викорчовувати посадки», – продовжив Іван Слободяник.

Він вважає, що Україні варто сприяти розвитку невеликих виноробів, наприклад, через запровадження кооперативного розливу.

«Необхідно надати можливість кооперативу запустити лінію розливу й виробляти кооперативне вино під авторськими марками. На півдні України величезна кількість хорошого та якісного вина, яке виробники не можуть продати», – підсумував Іван.

Liza Banko