Новости16 лип.UKRU

В одному зі скверів Києва встановили стіну з моху, яка очищає повітря

Невеликий модуль по корисності здатен замінити собою 275 дерев, розповідає The Village.

Минулого тижня в сквері Небесної сотні, розташованому в центрі Києва на вулиці Михайлівській, між Михайлівською площею та Майданом, встановили еколаву, спинка якої виглядає достатньо незвично. Це великий дерев’яний каркас, який став домівкою для великих, м’яких «бульбашок» моху, схожих на величезну мильну піну.

ogorodniki_ohpk/PCrhgXi7R.jpeg
«ЕСКА Капітал»

Ця конструкція — екомодуль для фільтрування повітря, зменшення пилу й шуму. Одна така стінка, площею 2 квадратних метри, здатна очищати навколо себе середовище в радіусі 50 метрів.

Moss-модуль всередині має металевий каркас та автономну систему поливу, яка вбиратиме дощову воду й віддаватиме її мохові, коли це буде потрібно. Сітка з агроволокна служить місцем кріплення спеціально вирощеного моху. Зовні вона вкрита деревом і світло-сірим композитом та створює єдину з лавкою композицію, приємне затишне місце в тіні дерев, на якому так і хочеться сховатися від літнього сонця.

Це не лише окраса парку, але й справжня фільтрувальна фабрика в мініатюрі. Мох здатен поглинати оксид азоту й діоксид вуглецю (до 240 метричних тонн на рік), зменшує кількість пилу та створює протишумову стінку.

ogorodniki_ohpk/gMVoguinR.jpeg
«ЕСКА Капітал»

Проєкт втілили в життя компанія «ЕСКА Капітал» разом з командою екологів та інженерів.

Вони надихались технологією, яку розробила німецька компанія Green City Solutions для багатьох столиць, таких як Лондон, Берлін, Париж, Брюссель, Амстердам, Гонконг та Осло, де були встановленні подібні moss-модулі для боротьби із забрудненням міського повітря. «ЕСКА Капітал», презентуючи еколаву на власній сторінці в соцмережі «Фейсбук», зізналася, що встановлення стінки з моху є їхнім способом зменшити власний вуглецевий слід та проявити власну соціальну й екологічну відповідальність.

Liza Banko