Новости30 лист.UKRU

Біологи створили всесвітню карту поширення бджіл

Біологи змогли створити першу у світі глобальну карту поширення різних видів бджіл на Землі. Про це повідомили AgroNews.

Сьогодні на Землі існують як мінімум 20 тисяч видів бджіл, однак до цього часу точних даних про їхнє географічне поширення не було. Об’єднавши повідомлення про спостереження комах у різних точках світу зі списком усіх відомих нині видів, учені змогли створити першу у світі карту поширення бджіл.

ogorodniki_ohpk/1zk-I0AMR.jpeg

Дослідження підтвердило теорію про те, що біорізноманіття бджіл підкорюється закону широкого градієнта – збільшується до тропіків і зменшується до полюсів. Тепер завдяки карті можна побачити, як воно змінюється залежно від місця розташування.

Сучасні бджоли поділяються на 44 підроди, 9 видів і 44 підвиди. Підрід, який називається Apis, охоплює медоносних бджіл. Вони поділяються на 3 види: європейські, африканські та азіатсько-середньосхідні.

В Україні найпоширенішими видами є карпатські й степові українські бджоли.

Карпатські українські бджоли – наймедоносніша порода: медозбір розпочинається ранньою весною та продовжується протягом усього літа. Вони добре пристосовані до суворих зим і малої кількості корму в цю пору року. Забарвлення мають темно-сіре зі срібними ворсинками, жовтизни практично не видно. Важливою ознакою виду є достатньо широкий розмах крил. Протягом доба матка може відкласти близько 1 800 яєць. Ці бджоли відрізняються миролюбним норовом і практично не рояться.

Степові українські бджоли проживають у лісостепах й на заході України. Збір меду ці комахи дають середній і добре виживають лише в помірному кліматі. Забарвлення мають сіре з можливою жовтизною на черевці, у передній його частині. Однак ці бджоли характеризуються достатньо високою плодовитістю: матка за добу може відкладати до 2 300 яєць.

Liza Banko