Новости6 лист.UKRU

Студентка з Маріуполя створила екопакування з каштанів

Інноваційне біопакування з шипованої зеленої оболонки каштану створила випускниця Маріупольського ліцею, а нині – студентка Національного університету біоресурсів і природокористування України Аліса Сергєєва. Про це повідомили Аграрії.

-mlsccawd_zbrajbtru3.jpg

Вперше увагу Аліси на каштани звернула викладачка біології ще в шкільні роки, коли хлопці під час перерви, граючи ними у футбол, пошкодили взуття. Разом із вчителькою дівчина провела дослідження і виявила, що сам по собі плід дуже волокнистий, а також на 46 % складається з клейких речовин.

Ґрунтуючись на результатах власних досліджень, Аліса написала наукову роботу для Малої академії наук. За два роки праці над проєктом, учениця провела велику кількість тестів і в команді з педагогом розробила цілий комплекс можливих складів для майбутньої обгортки.

Щоб зробити з каштана пакування, його зелену оболонку з шипами подрібнюють за допомогою звичайної ручної м’ясорубки, а потім додають необхідні компоненти й сушать.

«Раніше ми використовували як добавку силікатний і ПВА клеї, а тепер відмовились і від них. Ми додаємо до складу відомі речовини, багато з яких люди використовують у повсякденному житті, через те що їхня природа органічна. Головне для мене – екологічно чистий склад, який не завдає шкоди ні під час виробництва, ні під час розкладання», – поділилась студентка.

За словами Аліси, з 200 грамів переробленої оболонки можна отримати коробку розміром 15х10х7 сантиметрів. А витримує матеріал, завтовшки 1,5 сантиметра, вагу до 7 кілограмів.

Головні переваги «каштанового» пакування – відсутність специфічного запаху, здатність до вигинання та збереження цілісності за різних погодних умов, також здатність повністю розкладатись за два тижні.

Теоретично, з цього матеріалу можна виготовляти багато інших предметів – від тарілок до піддонів, однак авторка прагне впровадити використання пакувального матеріалу з каштанів у процеси логістичних фірм.

Результати своєї наукової роботи Аліса представила на V Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN у Канаді та отримала срібну медаль.

Liza Banko