Новости7 груд.UKRU

Селекція: квагіста — «донька» квасолі та капусти

Нова розробка Інституту оздоровлення та відродження народів України — цінна кормова і дієтична культура. Невибаглива до ґрунтів та кліматичних зон, квагіста може рости і плодоносити від південних регіонів до північних, повідомляє greenpost.ua.

Мовою генетиків метод народження нової рослини називається безвекторною передачею спадкових ознак. У процесі схрещування капусти і квасолі з'явилася рослина з властивостями батьківської пари. Гени квасолі проявилися в дочірній культурі триметровою висотою, гнучкістю стебла, високим вмістом нектару, а головне — білка. А від капусти квагіста успадкувала тривалість життя (дворічний цикл), зовнішність (листя схожі на капустяні), морозостійкість (витримує до мінус 7 градусів), кормову і харчову цінність.

ogorodniki_ohpk/sZH3mmJMg.jpeg

Агротехнічні особливості вирощування квагісти цілком відповідають агротехніці капусти. І на насіння нову культуру вирощують так само, як і капусту. Посадковим матеріалом може стати як ціле стебло з корінням, так і 30-50-сантиметровий укорінений в ґрунті фрагмент. М'ясисте стебло з часом дерев'яніє, набуваючи схожість з бамбуком. Ця культура є стійкою до вилягання, шкідників (від гризунів врятують пижмо та полин) і хвороб.

Квагіста може бути сусідкою на грядці для культур, що потребують затінення. На першому році вегетації обсяг рослинної маси вдвічі перевершує кормову та харчову капусту. А на другому році вегетації квагісту можна висадити на насіння поблизу пасіки: бджоли не залишаться байдужими до цього декоративного медоносу.

Liza Banko