Новости5 лист.UKRU

Поїли — полетіли: американці збирають кукурудзяні залишки на реактивне пальне

У США запатентовано перспективну технологію вигідної переробки біологічної сировини.

Відзначилися фахівці науково-технічної лабораторії по роботі з біопродуктами Університету штату Вашингтон (WSU Tri-Cities) та співробітники інших наукових центрів, залучених до програми досліджень. Перетворенням обмолочених качанів, листя та стебел із жатки у висококалорійне паливо для реактивних двигунів вчені зайнялися через багатий вміст у біоматеріалі лігніну, повідомляє agronews.ua з посиланням на Washington State University.

-mlo3dxu6whfqzrf1two.jpg

За словами біохіміків, лігнін є природним «полімером підвищеної міцності», і його жорстка структура максимально підходить для створення практично нешкідливого реактивного палива. Це довели попередні досліди з розробки каталізатора на базі циклічних вуглеводнів із лігніну. Дослідження молекул виявило можливість безвідходної утилізації рослинних залишків для задоволення стійких потреб в ефективному пальному з екологічно прийнятними викидами.

В рамках пілотного проекту, що фінансується урядовим енергетичним департаментом (DOE), буде створено комерційно життєздатний реактор на лігніні, сферу застосування якого належить визначити в ході проектування і випробування. За заявою доцента кафедри біології WSU Біна Яна, на дослідження з американського бюджету виділено 3,7 мільйонів доларів.

Обробкою тюків кормової кукурудзи займеться Національна енергетична лабораторія в Айдахо, над хімічними процесами отримання лігніну як поновлюваного джерела енергії працюватиме Національна лабораторія в Колорадо, а пілотне перетворення на паливо доручено Університету Північної Дакоти. Вчені очікують, що проект прокладе дорогу до завтрашнього дня екологічно чистої авіації та підвищить економічну рентабельність сільського господарства.

Liza Banko