Новости24 груд.UKRU

По коронавірусу — бджолиною отрутою: вчені знайшли новий спосіб боротьби з хворобою

Закордонні фармакологи виявили потужний адаптогенний ефект укусу бджоли і запропонували використовувати отруту для протистояння вірусу SARS-CoV-2, повідомляє agrarii-razom.com.ua.

Перевірку противірусної дії бджолиної отрути німецьким вченим допомогли влаштувати бджолярі. Клініка Ортенау Оффенбург та Йенський університет провели дослідження за участю власників пасік щодо можливостей використання бджіл у профілактиці COVID-19. Підвищення опірності організму у людей, які контактували з бджолами, було виявлено шляхом онлайн-анкетування.

ogorodniki_ohpk/XyAENpxGg.jpeg

Німецьким бджолярам, котрі заразилися коронавірусною інфекцією, було запропоновано відповісти на загальні та специфічні питання. Крім статі, віку та хронічних хвороб, потрібно було повідомити термін роботи на пасіці, кількість перенесених бджолиних укусів за останній рік і реакцію на них. Пасічники, які перехворіли, мали описати симптоми та лікування. Автори дослідження також поцікавилися в учасників опитування, чи були у них контакти з тими, хто переніс COVID-19, і чи відомі їм факти смерті від цієї інфекції серед бджолярів.

Обробивши сотні анкет, дослідники зафіксували лише дві смерті від COVID-19 серед пасічників, про яких повідомили опитані. Тих, хто перехворів, виявилося 22%; 37% не захворіли, попри ймовірні контакти з інфікованими; 41% учасників анкетування не захворіли при підтверджених контактах із носіями вірусу. В останніх двох групах пасічники зізналися у вживанні прополісу — речовини, що використовується бджолами в замазуванні щілин у вуликах.

Дослідження показало приблизну кореляцію реакції на бджолині укуси з важкістю окремих проявів COVID-19. Наприклад, болі в горлі та постійну втому більш виражено відчували пасічники, які заявили про сильну реакцію на бджолині укуси. І, навпаки, менша реакція на укуси бджіл супроводжувалася полегшеною симптоматикою.

Вчені пов'язують це із впливом на імунітет діючої речовини бджолиної отрути — мелитину. Коронавірусну інфекцію контролюють регуляторні Т-клітини, й отрута посилює їх диференціацію. Це підтвердив, зокрема, й експеримент на свинях: отрута знижувала інтенсивність вірусного навантаження та полегшувала пневмонію іншого патогенезу.

«Підтвердження противірусного ефекту отрути бджіл рядом досліджень дозволяє припустити можливість її використання для профілактики та полегшення перебігу хвороби при COVID-19», — заявили вчені. Дослідники наголосили, що максимальну ефективність отрута демонструє на початку захворювання.

Liza Banko
Статті по темі
Хурма допомагатиме в боротьбі з вірусами.У тому числі й з COVID-19
2 жовт.
Анжела Горбань: Інтерв'ю з українським переможцем міжнародного конкурсу меду в Лондоні.
14 груд.
Дієтологи дали кілька порад стосовно новорічного меню для хворих на COVID-19
16 груд.
Відео: мешканець Китаю став «живим» вуликом
22 груд.
У штаб-квартирі НАТО зібрали перший урожай меду
5 січ.
Відео: аномально тепла зима не приспала бджіл
11 січ.
Знахідка: виявлено велетенську бджолу, загублену для науки
28 січ.
Працівники, повернувшись на роботу після «дистанційної роботи», знайшли величезний вулик просто в офісі
1 лют.
Анжела Горбань: Більше, ніж просто запилювачі. Медоносні бджоли в медицині
15 лют.
Українські бджолярі організовують екскурсії на пасіку
1 квіт.
Ліки від COVID-19 виявлено в овочах та фруктах
15 квіт.
Як підтримати здоров'я бджіл на органічній пасіці?
12 трав.
Чи вплинув COVID на дику природу?
25 черв.