Новости30 вер.UKRU

«Лісова школа» розвиватиме екологічну грамотність дітей Хмельниччини

Державне підприємство «Славутське лісове господарство» виховує любов і інтерес молодого покоління до природи, розповідає Шотам.

Пресслужба Державного підприємства «Славутське лісове господарство», що на Хмельниччині, повідомила на власній офіційній сторінці про незвичайну інновацію, що планують провести вже найближчим часом. Об’єднавши сили з представниками відділу освіти Славутської міської територіальної громади й директорами та вчителями місцевих шкіл, вони планують запустити в роботу «Лісову школу» — навчальний центр для проведення відкритих уроків.

Це не перша спроба місцевої громади зацікавити дітей і молодь та пробудити в них інтерес до дикої природи, до цінування зелених ресурсів, оберігання та примноження біорізноманіття рідного краю.

Для цього на території лісництва, недалеко від центральної садиби, було обладнано екологічно-просвітницьку стежку, якою регулярно проводяться екскурсії. А в школах організовані гуртки юних натуралістів, що часто бувають на території лісництва й беруть посильну участь у діяльності державного підприємства та організованих ним акціях: збирають жолуді, прибирають сміття, допомагають у весняній посадці молодих дерев, а головне, навчаються, поряд з дорослими лісниками, делікатній і захопливій справі догляду за навколишнім середовищем.

На зустрічі вчителям продемонстрували відреставрований дитячий майданчик і приміщення старої контори лісничого господарства. Планується, відремонтувати приміщення та віддати його під клас «Лісової школи», де будуть проводитись відкриті уроки з екологічної грамотності, курси сортування сміття, уроки лісової справи. Як пояснив директор «Славутського лісового господарства», у планах створити освітній майданчик, де діти будуть мати змогу відчувати себе вільно, проявляти ініціативу й творчість, отримувати практичні навички роботи в лісі, учитись тому, як пророщувати саджанці з насіння, садити молоді дерева, як визначати їх вік і стан здоров’я, шукати паразитів, ознаки хвороб та шкідників, регулювати внутрішні процеси, орієнтуватись у протипожежних та протиепідемічних засобах, організовувати місця відпочинку та, загалом, любити природу й усвідомлювати її цінність для сучасників і майбутніх поколінь.

Головний лісничий розповів, що давно визначив серед дітей, які відвідували екскурсію, щиро зацікавлених і небайдужих. Вони ставлять важливі й серйозні запитання, пропонують цікаві рішення, їм справді небайдужа ситуація в країні й світі. Так чому ж не підтримати цю ініціативу й не закласти міцний і надійний фундамент системного та прогресивного розвитку лісової галузі в майбутньому?

Liza Banko