Новости2 лип.UKRU

Як полегшити спеку домашньому улюбленцеві?

Впоратися з викликами літа допоможуть рекомендації Humane Society Veterinary Medical Association.

Тварина не може поскаржитися на перегрів та тепловий удар, тому стежити за її станом — то завдання власника. Забезпечити умови для нормального самопочуття вихованця є відповідальністю господаря. Поради ветеринарів допоможуть врятувати здоров'я собаки, кота чи інших домашніх друзів у несприятливу погоду.

Забирайте пухнастика з автівки

Залишати тварину в автомобілі — неприпустимо. У спеку температура в салоні може стрімко підскочити до небезпечної позначки. Якщо на вулиці +25°С, то в машині з напіввідчиненим вікном може бути +39°С, а на сонці за півгодини температура сягне +53°С. Залишеному в такому пеклі вихованцеві загрожує смерть через незворотне ураження органів.

Не сподівайтеся на вентилятор

Покладатися на цей вид кліматичної техніки не варто, бо домашній тварині вентилятор не принесе такого полегшення, як людині. Оскільки реакція на тепло у нас є різною, ефективність «штучного вітру» теж буде відрізнятися. Нерідко тварин лякають вентилятори: якщо домашні гризуни отримують стрес через шум обертових лопатей, то коти остерігаються рухомих частин і ховаються від небезпеки подалі, отримуючи в глухому куті замість охолодження перегрів.

Контролюйте вологість повітря

Важке дихання тварини у спеку супроводжується випаровуванням вологи, що відводить тепло від його тіла. За високої навколишньої вологості вихованцеві складніше охолодитися, і тоді температура його тіла може швидко злетіти на небезпечний рівень. Якщо у вас спекотно та волого, доведеться особливо уважно стежити за температурою тіла домашнього улюбленця. Наприклад, у собаки вона не має перевищувати 40°С.

Скоротіть фізичне навантаження

У 35-градусну спеку добрий господар собаку з дому гуляти не випустить. У спекотні дні прогулянки з вихованцем треба влаштовувати рано вранці та пізно ввечері. Щоб уникнути теплового удару, фізичну активність тварини слід знизити, а час тренувань обмежити. Аби організм песика не зневоднився, завжди беріть на прогулянку воду.

Подбайте про достатнє питво та тінь

Собаці та коту потрібно облаштувати затінене місце відпочинку, де тварина могла би відновити сили та перечекати спеку. Поруч із вихованцем має бути прохолодна вода для пиття, тому миску теж ставте у тінь, а не залишайте на сонці.

Забезпечте зовнішнє охолодження

Чи знаєте ви про охолоджуючі килимки для домашніх тварин? У спеку така підстилка набуває особливої актуальності. Проте можна обійтися і підручними засобами. Якщо ваш пес чи кіт не заперечують, накрийте їх прохолодним мокрим рушником. Вихованцеві стане легше перенести спеку, навіть якщо він просто покладе на освіжаючу тканину голову.

Ознаки теплового удару

Пам'ятайте, що тепловий удар може заскочити тварину як просто неба, так і у приміщенні. Симптоми небезпечного стану проявляються у «скляному» погляді та млявості, темно-червоному (фіолетовому) язиці та спразі, рясній слинотечі та блювоті, ускладненому диханні та прискореному серцебитті, лихоманці та судомах, порушеній координації та втраті свідомості. Будь-який із перерахованих фактів має насторожити і змусити до термінового реагування. Перегрів тварини є серйозним приводом для екстреного звернення за ветеринарною допомогою.

Liza Banko