Новости20 груд.UKRU

Ботанічні знахідки: «мадагаскарський виродок», «карлик у лусці» та «гриб із Хітроу»

Дослідники з Королівського ботанічного сада К’ю (Лондон) сповістили про відкриття у 2020 році 156 рослин, невідомих науці, повідомляє «Популярна механіка».

Перелік біологічних новинок відкривається «найпотворнішою орхідеєю у світі». Так співробітники Royal Botanic Gardens Kew обізвали незвичайну знахідку з національного парку Мадагаскару. Наукова назва рослини — Gastrodia agnicellus. Не відомий раніше вид поповнив колекцію орхідей, що складають третю частину ботанічної екзотики садів К’ю.

ogorodniki_ohpk/8pH5hZxMR.jpeg

На відміну від інших орхідей, «мадагаскарський виродок» основну частину життя проводить під землею, «виходячи» назовні лише під час цвітіння. Через подібність м'ясистої зеленувато-коричневої квітки до крихітного «роззявленого рота» незвичайну рослину і записали у «виродки».

Вперше британськими вченими описано й іншого дивовижного представника флори — «карлика у лусці». Наукова назва карликового чагарнику з лускатим листям — Tiganophyton karasense. Росте цей кущ у Намібії. За аналізом ДНК біологи визначили приналежність нового виду до порядку капустоцвіті, проте унікальна ботанічна новинка не може бути включена до жодного сімейства у цьому підрозділі.

ogorodniki_ohpk/afXphWbMg.webp

У 2020 році виявлено також не відомий раніше гриб, що отримав назву Cortinarius heatherae. Мікробіологові Енді Овероллу пощастило відкрити науковий феномен, не виїжджаючи з британської столиці. Грибу з лондонського аеропорту Хітроу вчений дав ім'я власної дружини — Хізер.

Подібні відкриття є великою рідкістю. На думку дослідників, виявлення не відомих раніше видів рослин допоможе людству з новими ліками, екологічним паливом та їжею. Проте, деякі знахідки самі потребують допомоги та захисту, оскільки рідкісним рослинам загрожує зникнення.

Liza Banko