Новости10 січ.UKRU

2020 б'є рекорди за обсягами спричиненого збитку

Природні катаклізми у 2020 році та їх ліквідація коштувала людству 150 млрд доларів, повідомляє благодійна організація Christian Aid у своєму щорічному звіті. Це найбільша сума з витрачених будь-коли.

2020 став переломним для всієї планети, приніс нові випробування і реальність, до якої світ був не готовий. Щороку, ось уже 15 років, благодійна організація Christian Aid публікує підсумковий звіт про пережиті катастрофи, їх причини та втрати, яких зазнало людство.

Як приклад, були перераховані 10 подій, що були викликані екстремальними погодними умовами, в результаті яких загинули тисячі людей, а також були виплачені великі страхові суми, що покривають збитки. До сумного списку найвідоміших 10 подій потрапили шторми, повені й пожежі, які коштували світу не менше ніж 1,5 млрд доларів, причому дев'ять із десяти — мінімум 5 млрд доларів кожна.

Циклон «Амфан», причиною якого стали рекордні температури води в Аравійському морі, вирував у Бенгальській затоці в травні й лише за кілька днів завдав шкоди на 13 млрд доларів.

Шість з десяти подій відбулися в Азії: повені та шторми в Китаї та Індії завдали збитків на суму понад 40 млрд доларів, забрали життя понад 2 тис. осіб, а мільйони людей були змушені покинути свої будинки.

У США урагани й лісові пожежі призвели до збитків у розмірі близько 60 млрд доларів.

Гігантські зграї сарани знищили посіви Африки на суму 8,5 млрд доларів. Їх екстремальний приріст в ООН пов'язують із проливними дощами на Близькому Сході й у районі Африканського Рогу в останні роки.

Основною причиною всіх проблем стала різка зміна клімату, пов'язана з глобальним потеплінням. Доктор Сара Перкінс-Кіркпатрік із Дослідницького центру зміни клімату Університету Нового Південного Уельсу в Австралії говорить про підвищення світової температури на 1 градус Цельсія, що показує, наскільки чутливою може бути межа між усередненими умовами й екстремальними значеннями. «Хоча 2021 обіцяє бути прохолоднішим за 2020, він не принесе полегшення, і, на жаль, ми можемо очікувати, що ще кілька років будуть схожі на 2020 рік, у міру зростання глобальних температур».

Саме час поставити руба питання про те, чи виконують країни свої обіцянки щодо стабілізації змін клімату? Можливо, нова реальність спонукає їх більш детально підійти до екологічного питання. «Життєво важливо, щоб 2021 ознаменував початок нової ери діяльності, спрямованої на те, щоб зламати цю тенденцію зміни клімату», — заявила авторка звіту, доктор Кет Крамер із благодійної організації Christian Aid.

Liza Banko