10 фактів про безпеку харчових продуктів, про які ви не знали

Мити фрукти перед їдою та викидати запліснілі продукти — ось, мабуть, і весь список заходів безпеки з приводу харчових продуктів, з яким багато з нас починали самостійне життя. Хтось у питанні свіжості покладається на нюх, а для когось священним залишається правило 5 секунд :)

Bored Panda зібрали список із 10 фактів, що стосуються їжі, про які ви могли не знати або ніколи не замислюватися.

ogorodniki_ohpk/EqSWSW0Mg.jpeg

1. Шоколад із білим або сіруватим нальотом можна їсти. Хоча білий або сіруватий наліт, що утворюється на поверхні шоколаду, може виглядати не дуже апетитно, ці солодощі можна вживати абсолютно спокійно. Процес відбувається в результаті відокремлення какао-масла від какао.

2. Занурювання закусок у загальну соусницю поширює бактерії та віруси. На жаль, як би зручно не було поставити одну велику загальну соусницю з гуакамоле або аджикою — це не найкраща ідея, оскільки таким чином можуть поширюватися бактерії та віруси, навіть якщо людина явно не хвора. Краще покласти соус на свою тарілку й насолоджуватися ним, не передаючи мікроби іншим людям.

3. Правило 5 секунд не працює! Щоб перевірити улюблене «правило» вічно голодних студентів, доктор Рональд Картер із Лондонського університету королеви Марії виконав експеримент. Він кидав піцу, яблуко й тости на різні поверхні, вкриті мікробами. Усі мікроорганізми, без винятку, встигали прикріпитися до їжі.

4. Залишки з холодильника необхідно викидати через 3-4 дні. І перевірка на неприємний запах не працює! Як виявилося, не всі типи харчових бактерій впливають на запах, смак чи зовнішній вигляд їжі. Ось чому так важливо заморозити залишки продуктів або викинути протягом 3-4 днів, навіть якщо весь цей час вони перебували в холодильнику.

5. Вершкове масло потрібно зберігати в холодильнику. Ніхто не любить нарізати замерзле масло на хліб, замість того щоб красиво намазати рівномірним шаром. Однак правда в тому, що кожного разу, залишаючи масло при кімнатній температурі, ви сприяєте збільшенню кількості мікробів. Тому завжди краще тримати масло в холодильнику, щоб довше зберегти свіжим і корисним.

ogorodniki_ohpk/TxF1SW0GR.jpeg

6. М'ясо мити не рекомендовано. Хоча деякі люди промивають м'ясо й птицю перед приготуванням, виявляється, це робити необов'язково. Вода може видалити деякі бактерії з поверхні, але краще звернути більше уваги на термічну обробку. Крім того, при ополіскуванні, ви можете розприскати воду на стільницю та столове знаряддя, забруднивши їх.

7. У контейнерах для продуктів в холодильнику багато мікробів. Як часто ви миєте холодильник? Вам здається, що низька температура забезпечує його «стерильність», але це не так. Дослідження NSF International показало, що холодильне відділення для свіжих продуктів є однією з найбільш «населених» ділянок на кухні.

8. Дошки для нарізання у 200 разів брудніші за сидіння унітазу! І, як виявилося, миття їх після кожного використання не захистить вас від усіх бактерій. Рекомендується мати декілька цих кухонних аксесуарів для різних страв. Крім того, вам слід регулярно змінювати дошки для нарізання, тому що в їхніх подряпинах і щілинах можуть ховатися бактерії і, таким чином, заражати інші продукти.

9. Сире тісто краще не їсти. Звідки в деяких взялася ця дивна звичка відщипувати очевидно неїстівне тісто — незрозуміло. Борошно не має поганої репутації як особливо «небезпечна» їжа, але існує невеликий шанс захворіти. Пшениця перед перетиранням не проходить термообробку, не всі зерна перевіряють на якість, і є невеликий відсоток хворого грибком або бактеріями зерна, яке потрапляє в загальну купу. Після термообробки мікроби гинуть, а ось в сирому тісті почувають себе відмінно.

10. Їжу з доставки можна залишати при кімнатній температурі не більше ніж на 2 години. Піца, роли або вок? Хоч як би не запевняв вас ресторан у дотриманні всіх заходів свіжості й обережності, але їжа з доставки — це завжди певний ризик. 2 години при кімнатній температурі — достатній час, щоб отримати «комплімент від шефа», про який ви згодом можете пошкодувати.

Можливо, у вашій родині теж є свої правила?

Liza Banko